Sterilizatörünüzle Genel Kullanım Alanları

Purelight UV sterilizatörünüzle hiçbir kimyasal kullanmadan insan sağlığı açısından kesinlikle zararsız Ultra Viole –C bandı ışınları ile her türlü yüzeyi ve objeyi saniyeler içerisinde steril edebilirsiniz. DNA ve RNA temelli organizmaların,mikrop kırıcı UV ışınları sayesinde yapıları bozulup zararsız hale gelirler. Purelight’ınızla her türlü bakteri ve virüsü (SARS,ŞARBON,KUŞ GRİBİ, BAĞIRSAK BAKTERİLERİ-Clostridium difficile,Ayak ve ağız hastalıklarına sebep olan diğer bakteri ve virüsler) ayrıca yataklarda ve halılarda çok büyük ölçüde bulunan AKAR BÖCEKLERi (Dust mites ,Bed Bugs) %99,9 oranında saniyeler içinde etkisiz hale getirebilirsiniz. Bu ürünle yatak,yorgan,yastık,tezgah üstleri,şahsi hijyen eşyaları,klavye,telefon vb. yüzey ve objeleri, ayrıca temizliğinden şüphe ettiğiniz sebze ve meyveleri üzerindeki kimyasal ilaç vb.kalıntılarından arındırabilirsiniz. Evlerin dışında ,Hastane ve bakım evleri,Yeni doğan üniteleri,Otel odaları cihazın çok büyük oranda etkili olacağı kullanım alanlarıdır. Yaşadığımız ortamlarda hastalıklara sebep olan her türlü mikrop,bakteri,virüs ve mantarları büyük ölçüde yok eden bu cihazın sizin ve ailenizin sağlıklı yaşamına ayrıca işletmelerin hijyenik koşullarda faaliyetlerine katkı sağlamasını diliyoruz. Ürün kutusunun içinde;Purelight UV çubuğu,güç kablosu/AC adaptörü,UV dirençli koruma gözlüğü ve lens temizleme bezleri bulunur.

UV-C IŞINI NASIL ÇALIŞIR UV-C ışınının (UltraViole-C bandı) anti-mikrobik özellikleri bilim insanları tarafından bilinmekte ve1930’ lardan günümüze DNA ve RNA içeren mikrop,bakteri ,virüs ve küflerin öldürülmesi için kullanılmaktadır. Purelight’taki UV-C gözle görünmez ışını ile insan ve hayvanlar için hastalık sebebi olan patojenlerin genetik malzemesi olan DNA ve RNA yapılarını bozarak onları %99 etkisiz hale getirir.Genetik yapıları bozulan bu patojenler bir daha üreyip zararlı olma özelliklerini yitirirler. Akar böcekler(dust mites)ve yataklar içinde bulunan diğer organizmalar çok pratik şekilde etkisiz hale gelirler.

 

GENEL KULLANIM ALANLARI

YATAK / YORGAN / YASTIK Purelight’ınızla Yataklarınızı çarşaflarını çıkartarak 3 değişik şekilde steril edebilirsiniz; 1)Purelight’ınızı, yatağınızın belirli bir bölümünden başlayarak 10 cm yükseklikten sağdan sola (30 cm genişlikte bir alan içinde) 10 saniye süreyle, ve soldan sağa 10 saniyelik süreyle uygulayın.(“bip” sesleri size bu konuda yardımcı olacaktır)Daha sonra yandaki 30 cm genişlikteki alana geçip aynı uygulamayı orada gerçekleştirin. NOT:Eğer uygulamayı 5 cm yükseklikten yaparsanız;sağa ve sola doğru 3 saniyelik uygulamalar yeterli olacaktır. 2)Tripod kullanarak:Purelightı Tripodun üzerine UV ışığı yatak yüzeyine bakacak şekilde yerleştirip 2 saat çalıştırabilirsiniz (Basic mode –2 saat) 3)Bazalı yataklarda ,Yatağın köşesine purelightınızı yüzü yatağa bakacak ve dik bir şekilde yerleştirip her köşede 30 dakika çalıştırabilirsiniz. Yorgan ve yastıklarınız için kılıflarını çıkartıp yukarda yatak uygulaması 1.Bölümdeki şekilde purelightınızı kullanabilirsiniz. PET / HAYVAN Evcil hayvanlarınızın kullandığı yüzeylerin üzerinde 10 cm yükseklikten bir kenardan diğerine doğru yavaşça hareket ettirin.Tekrar uygulamaya geçmeden 20 saniye süreyle bekleyin. ŞAHSİ HİJYEN EŞYALARI Purelight’ınızı traş seti,saç fırçası,tırnak bakım seti,diş fırçası gibi özel hijyen eşyalarınızın üzerinde 3-5 cm yükseklikte 10 saniye boyunca gezdirin. MUTFAK KULLANIMI; Cihazı, mutfak aletleri (bıçak ve diğer kesici ve parçalayıcı aletler,doğrama tablası vb.) 3-5 cm yükseklikten 10 saniye boyunca uygulayın.Mutfak tezgahınız ve temizliğinden şüphe ettiğiniz sebze ve meyveler içinde üzerlerindeki kimyasallardan ve her türlü mikroptan arındırmak için aynı şekilde Purelightınızı uygulayabilirsiniz. BANYO ALANLARI Klozet oturağı ve kapağını kaldırıp her iki yüzeyinde 10 cm yükseklikten bir kenardan diğerine 20 saniye süresince uygulayın. Suyla temasından kesinlikle kaçının. Banyonuzun genel hijyeni için cihazı çalışır durumda herhangi uygun bir bölüme asın.1 saat boyunca banyonuzu kilitli tutup çocukların girmesini engelleyin. KOKULU VE KÜFLÜ ALANLAR: Bu alanlardaki koku,küf ve diğer sağlığa zaralı organizmaların büyük ölçüde veya tamamen etkisiz hale gelmesi için 2 saat süreyle cihazı çalıştırın ve odayı çocukların girmemesi için kilitli tutun. AYAKKABILAR Ayakkabı ve botlarınızın içine doğru 5 dakika boyunca haftada bir kez uygulama yapabilirsiniz.Bu “athlete’s foot” diye bilinen ayak rahatsızlığına sebep olan mikropları öldürür.Ayrıca evde kullandığınız ayakkabı ve terliklerinizin altlarını da steril edebilirsiniz. EV-OFİS EŞYALARI VE SIK KULLANILAN YÜZEYLER Bilgisayar ve klavyesi,telefon ahize ve tuşları ,cep telefonları,uzaktan kumanda cihazları,kapı kolları vb. yüzeyler üzerinde 10 cm yükseklikten 10 saniye boyunca uygulama yapabilirsiniz. EMİN OLMADIĞINIZ UYGULAMA ALANLARI İÇİN GENEL OLARAK 10 cm YÜKSEKLİKTEN 20 SANİYE SÜREYLE UYGULAMA YAPABİLİRSİNİZ.


Haberler Diğer Başlıklarımız


Toplam Haberler: 14